Výstava ...probatum est

9. dubna 2012 v 18:46 | Kristýna
V sobotu 7. 4. venku pršelo, ale já nechtěla zůstat sedět doma, a tak jsem po obědě vyrazila na výstavu:

Galerie Miroslava Kubíka 25.3.2012 - 27.5.2012, Pá-Ne: 12:00-17:00 a So: 10:00-17:00
Jiří David - Stanislav Diviš: ...probatum est


Celkově vzato se mi výstava líbila. Galerie mě překvapila svou rozlohou, protože předtím jsem tam byla jen jednou a to se školou, jen na chvilku, a měla jsem pocit, že je ta galerie taková maličká. Ale teď, když jsem měla čas si to projít celé, jsem byla překvapená, jak je členěná a kolik tam ve skutečnosti těch výstavních prostor je.
Co se obrazů týče, docela mě pobavil obraz Anděl strážný od J. Davida, na kterém byla část vyšívaná - prostě ta představa, jak si chlap vyšívá, mi připadá vtipná. Jinak mě zaujala taky Instruktáž dojení krávy, nebo tak nějak se to jmenuje, od S. Diviše, to bylo vtipný zejména obsahově - koho by napadlo umělecky ztrvárnit, jak se dojí krávy? Ale ten obraz se mi líbil, měl takový příjemný barvy... Já bych si ho někam do pokoje klidně pověsila :). Pak se mi líbila taková série malých barevných obrázků od J. Davida, protože díky těm barvám působily pozitivně a optimisticky. Bohužel si nepamatuju název. Ještě mi taky utkvěl v paměti obraz Výpočet (autorem též J. David), protože mám ráda matiku, ale líbil se mi i svou formou.
V poslední výstavní místosti, do které jsem zavítala, jsem si pár obrazů vycvakla, takže se můžete mrknout:
obrazy na fotkách:
1. Nechtěné doteky č. V.51 - S. Diviš
2. Nechtěné doteky (číslo nevím) - S. Diviš
3. Znepokojení - J. David
4. Hruška s mraky - J. David
Hned při prodeji vstupenky mi bylo oznámeno, že je možno mi promítnou jakési video, které má asi 18 minut. Tak jsem si ho nechala promítnout. Byl to krátký dokument České televize o pánech, kteří zde právě vystavovali. Skrze dokument jsem tedy nahlédla do jejich soukromí a ateliérů a dozvěděla jsem se, že jsou také autory nereklamních bilbordů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama