Únor 2012

Pět překážek v Divadle Exil

19. února 2012 v 21:30 | Kristýna
Tentokrát bych článek mohla zařadit nejen do rubriky divačka, ale také herečka :) Takovou rubriku tu však nemám a přijde mi zbytečné ji zakládat, přestože časem, doufám, přibude takovýchto videí.
Nejprve tedy informace o Pěti překážkách. Pět překážek je víkendový divadlení workshop pořádaný Divadlem Exil (Pardubice). V pátek večer došlo k vylosování oněch "překážek":
1. Stopáž představení: 30 minut
2. Povinná věta: "A teď se budeme plazit."
3. Povinné rekvizity: terč a berle
4. Název představení: Balada pro banditu (představení nemá mít nic společného s Baladou jak ji známe, nýbrž se má držet pouze názvu)
5. Režisér vstoupí do hry na: 5 minut
Také jsme se rozdělili do skupin herci - režisér a určili si časy zkoušení. Zkoušelo se v sobotu 4 hodiny a v neděli 3 hodiny. V neděli večer bylo vystoupení a po něm následovala ještě nepovinná, ovšem obohacující, diskuze ;)
Nyní už dost povídání, přidávám odkazy na záznamy dvou ze tří představení:
a též na fotky ze zkoušek i z vystoupení:

Dale Wasserman: PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM

12. února 2012 v 17:00 | Kristýna
Už je to nějaký pátek, co jsme byli se školou na tomto představení v Divadle pod Palmovkou. Nicméně aspoň krátká zmínka: velmi dobré herecké výkony, vtipné situace a hlášky, pěkný herec, některé věci zde byly lépe vysvětleny než ve filmu, film mi přišel celkově zdlouhavější, nezanechalo to však ve mně příliš silný zážitek. Divadlo pod Palmovkou má moc hezký interiér :)


Divadelní společnost Jožina Janouška

12. února 2012 v 16:48 | Kristýna
Včera večer vystupovala Divadelní společnost Jožina Janouška v Lidovém domě v Litomyšli. Byla jsem se na jejich představení podívat a opravdu nelituji. Pánové, jak se ukázalo, jsou komedianti tělem, duší a představení vtipná už sama o sobě byla v jejich podání neopakovatelná. Co že bylo na programu? České nebe (L. Smoljak, Z. Svěrák), Das ist bordel (I. Mládek) a na závěr ještě parodie na 4 známé písničky. Těším se na další taková vystoupení - srandy není nikdy dost :)