Leden 2012

Teskná groteska, Divadlo Exil

18. ledna 2012 v 20:32 | Kristýna
Včera večer jsem, naladěna po dramaťáku na divadelní vlnu, koukala na youtube na záznam představení Teskná groteska v podání Divadla Exil (Pardubice). Pokud máte zájem se na to také podívat, pak můžete, po kliknutí na následující odkaz:
http://www.youtube.com/watch?v=ILRDRm2k5CA (je to 1. ze 4 částí, ale ty další tři si dohledáte v nabídce videí doporučených ke shlédnutí po pravé straně obrazovky).
Moje hodnocení: Představení mě zaujalo, a dá se říct že příjemně, hned několika prvky (hudební doprovod, němota "tatínka - fotografa" (pořád jsem čekala, kdy konečně něco řekne), postupné odkrývání charakterů postav), naopak v některých situacích jsem se příliš neorientovala nebo mi přišly zbytečně zdlouhavé. Děj se z výchozího bodu moc daleko neposune, je zredukovaný, celé představení je zaměřeno spíše na postavy zde vystupující. Jako plus beru několik vtipných momentů. Ve zkratce: velice nápadité.

Fotografování pražské architektury, 1848-1921

18. ledna 2012 v 20:06 | Kristýna
Ještě měsíc bude ve 4. patře Staroměstské radnice k vidění výstava s názvem Fotografování pražské architektury, 1848-1921. Doufám, že se mi nějak poštěstí se tam do té doby dostat... Ke všem prvkům mám kladný vztah - k Praze, k architektuře i ke starým fotkám :). Více info zde či zde (odtud také foto).

EDITACE 12.2.2012 - Tak na výstavě už jsem se podívat byla. Nejen fotky, ale i výstavní prostory jsou velice krásné a zajímavé!

J. Nohavica - Já si to pamatuju

15. ledna 2012 v 21:26 | Kristýna
Hranice toho, co dokážu poslouchat, mám nastavený celkem daleko od sebe, ale pak je tu ještě to, co poslouchám ráda a co se mi líbí. Obecně se dá říct, že zásadní roli v mém hodnocení hraje text a obsah dané písně. Chcete-li příklad, tak sem dám jednu od Nohavici.